Aktuality

25. 05. 2017Oznámení o uveřejnění projektu přeměny a upozornění pro věřitele na jejich práva

LAMA ENERGY GROUP s.r.o., tímto níže uveřejňuje v souvislosti s procesem realizace změny právní formy společnosti ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost v souladu s §33a odst. 4 a §362 zákona č. 125/2008 Sb., o přeměnách obchodních společností a družstev, projekt změny právní formy a upozornění pro věřitele společnosti na jejich práva.

LAMA ENERGY GROUP se rozšířila o operátora LIVE Telecom

14. 02. 2017LAMA ENERGY GROUP se rozšířila o operátora LIVE Telecom

Holding LAMA ENERGY GROUP získal dne 7. 2. 2017 stoprocentní podíl v telekomunikačním operátorovi LIVE Telecom, s. r. o., který se věnuje zejména poskytování hlasových a datových služeb na pevných linkách.

LAMA ENERGY GROUP prodala část kanadských aktiv

04. 05. 2016LAMA ENERGY GROUP prodala část kanadských aktiv

Skupina LAMA ENERGY GROUP oznamuje, že 1. 5. 2016 podepsala její kanadská dceřiná společnost PETROLAMA ENERGY CANADA Inc. smlouvu se společností Secure Energy Services Inc. na prodej některých svých aktiv (zejména terminálu na úpravu surové ropy v provincii Saskatchewan a souvisejících zásob). Celkový výnos z této transakce dosáhne přibližně 63 milionů CAD (kanadských dolarů). Vypořádání transakce proběhne v průběhu května 2016.

LAMA mobile mezi nejlepšími operátory podle dTestu

20. 04. 2016LAMA mobile mezi nejlepšími operátory podle dTestu

Magazín dTest v nedávném vydání ocenil tarif Chytrá lama v kombinaci s balíčky 50 SMS a 150 MB dat, když jej zařadil na druhé místo v žebříčku výhodnosti tarifů pro středně volající zákazníky.

Nejlepší ligy světa bude vysílat Lamich

09. 02. 2016Nejlepší ligy světa bude vysílat Lamich

Petr Lamich investoval do televizního fotbalu. Celý článek si můžete přečíst níže.

Jak vidí byznysmeni českou ekonomiku v roce 2016?

05. 01. 2016Jak vidí byznysmeni českou ekonomiku v roce 2016?

Pavel Stuchlík, finanční ředitel a společník firmy LAMA ENERGY GROUP, odpovídal pro anketu Hospodářských novin. Celý článek si můžete přečíst níže.

MF DNES: Město ušetří na dodávkách plynu

15. 10. 2015MF DNES: Město ušetří na dodávkách plynu

Přes dva miliony za rok uspoří radnice v Jablonci nad Nisou díky elektronické aukci na dodavatele zemního plynu, kterou vyhrála společnost LAMA energy. Využívají ho například školy a školky nebo městské bytové domy. Celkem plyn putuje do 64 odběrných míst. 

LAMA energy bude dodávat zemní plyn Ministerstvu zdravotnictví

15. 10. 2015LAMA energy bude dodávat zemní plyn Ministerstvu zdravotnictví

Společnost LAMA energy uspěla ve výběrovém řízení v kategorii velkoodběru zemního plynu pro Ministerstvo zdravotnictví na rok 2016. Ministerstvo uvedlo, že centralizovaným nákupem pro celý rezort se podařilo snížit náklady na elektřinu a zemní plyn pro příští rok o téměř 100 milionů korun. 

Dnes odstartovala dlouho očekávaná Nová DIGI TV

01. 10. 2015Dnes odstartovala dlouho očekávaná Nová DIGI TV

K dnešnímu dni byla spuštěna dlouho očekávaná Nová DIGI TV. Měsíčně bude v rámci modernizace technologií provedeno až 15 000 zákaznických výměn. Celkové investice LAMA ENERGY GROUP, vlastníka DIGI TV, se odhadují až na 300 milionů Kč.

Novinky.cz: Frýdek-Místek ušetří za plyn a elektřinu přes pět miliónů

11. 09. 2015Novinky.cz: Frýdek-Místek ušetří za plyn a elektřinu přes pět miliónů

Město Frýdek-Místek od roku 2010 nakupuje plyn a elektřinu pro své objekty, příspěvkové organizace a některé městské obchodní společnosti prostřednictvím elektronických aukcí nebo o nich licituje na energetických burzách. V letech 2016 a 2017 ušetří za plyn a elektřinu přes 5,5 miliónu korun. Dodavatelem plynu bude nově společnost LAMA energy. 

Výnosy holdingu LAMA ENERGY GROUP dosáhly v roce 2014 více než 28 miliard Kč, EBITDA 703 milionů

20. 08. 2015Výnosy holdingu LAMA ENERGY GROUP dosáhly v roce 2014 více než 28 miliard Kč, EBITDA 703 milionů

Holding LAMA ENERGY GROUP zveřejnil své hospodářské výsledky za rok 2014.  Celkový výnos se již přiblížil hranici třiceti miliard a meziročně se zvýšil o 80 procent, EBITDA stoupla z 611 milionů za rok 2013 na 703 milionů Kč za rok 2014. Většinu výnosu vyprodukovala severoamerická PETROLAMA ENERGY CANADA INC., největší podíl nových investic však stále směřuje do České republiky. 

Hospodářské noviny: Těžař Lama hlásí rekordní zisk

12. 08. 2015Hospodářské noviny: Těžař Lama hlásí rekordní zisk

Výnosy firmy se za posledních pět let zvýšily prakticky 11x na 28 miliard korun. Již počátkem příštího roku by se měla rozjet těžba ropy na kanadském ložisku, kde Lama vlastní minoritní podíl. V maloobchodu k prodeji elektřiny a plynu a mobilnímu operátorovi letos Lama přidala i satelitní televizi DIGI TV.

Dětem v ohrožení nestačí pouze finanční podpora

13. 05. 2015Dětem v ohrožení nestačí pouze finanční podpora

Nezisková organizace SOS dětské vesničky spolupracuje již třetím rokem s energetickým holdingem LAMA. Výsledky činnosti se již dostavují a nestojí za nimi pouze statisíce korun, které LAMA energy SOS dětským vesničkám věnovala.

LAMA ENERGY GROUP kupuje DIGI CZ od RCS&RDS

21. 04. 2015LAMA ENERGY GROUP kupuje DIGI CZ od RCS&RDS

LAMA ENERGY GROUP s.r.o. (LAMA), česká soukromá investiční skupina s těžištěm podnikání v průzkumu, těžbě a prodeji ropy a zemního plynu a výrobě a prodeji energetických komodit, koupila společnost DIGI Czech Republic s.r.o. (DIGI CZ) od RCS & RDS S.A. (RCS&RDS), významného telekomunikačního operátora v jihovýchodní Evropě s centrálou v Rumunsku. Transakce byla uzavřena dnes, 21. dubna 2015. Strany se dohodly nezveřejnit hodnotu transakce.

Společnost LAMA energy darovala 280000 Kč SOS dětským vesničkám

31. 03. 2015Společnost LAMA energy darovala 280000 Kč SOS dětským vesničkám

V úterý 31. 3. předal zástupce české energetické společnosti LAMA energy Pavel Stuchlík darovací šek v hodnotě 280 000 korun národnímu řediteli SOS dětských vesniček Petru Lužnému. Severomoravský distributor elektřiny a plynu tak navazuje na spolupráci, která začala již v roce 2013 a kromě finanční pomoci má i praktickou úroveň.

Na klesajících cenách plynu vydělá i český průmysl

02. 03. 2015Na klesajících cenách plynu vydělá i český průmysl

Klesající ceny zemního plynu a ropy na burzách mají pozitivní vliv na úsporu nákladů za energie především velkých českých podniků. S příznivou cenou zemního plynu se pro český průmysl otevírají dlouho nevídané možnosti ušetřit na fixních nákladech. Vzrůstající zájem o kontrakci plynu společností ve velkoodběru pro příští rok potvrzuje i holding LAMA ENERGY GROUP.

LAMA energy dodává energie do více než 60 tisíc domácností

18. 02. 2015LAMA energy dodává energie do více než 60 tisíc domácností

Společnost LAMA energy, tradiční český dodavatel zemního plynu a elektřiny, zaznamenala meziroční nárůst počtu zákazníků v České republice o 9 %. Důvodem růstu je hlavně větší počet odběratelů elektřiny. LAMA dodávala plyn a elektřinu na začátku roku do 61 694 odběrných míst.

LAMA energy se s předstihem domluvila na dodávkách plynu do kamenického Strojmetalu

13. 01. 2015LAMA energy se s předstihem domluvila na dodávkách plynu do kamenického Strojmetalu

Kontrakt je výjimečný tím, že řeší dodávku už na rok 2016, z důvodu aktuálních výhodných cen komodity


Společnost LAMA energy, člen holdingu LAMA ENERGY GROUP, se domluvila na dodávkách plynu s kamenickým Strojmetalem již pro rok 2016. LAMA tak bude napřesrok dodávat zemní plyn do výrobny tradičního výrobce v oblasti tváření hliníkových slitin za tepla, společnosti Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o. Dohodli se tak zástupci obou společností. Spojení dvou tradičních českých značek má svou logiku.

SOS dětské vesničky díky LAMA energy ušetří stovky tisíc korun na plynu a elektřině i v příštím roce

30. 11. 2014SOS dětské vesničky díky LAMA energy ušetří stovky tisíc korun na plynu a elektřině i v příštím roce

Nezisková organizace SOS dětské vesničky se i pro příští sezónu stala odběratelem plynu a elektřiny od společnosti LAMA energy. Ta tak navazuje na spolupráci, která započala v loňském roce.

LAMA energy bude v příštím roce dodávat energii havlíčkobrodské Pleas a.s.

30. 10. 2014LAMA energy bude v příštím roce dodávat energii havlíčkobrodské Pleas a.s.

Společnost LAMA energy, člen holdingu LAMA ENERGY GROUP, bude v příštím roce dodávat zemní plyn do továrny tradičního výrobce textilního materiálu, společnosti Pleas. Dohodli se tak v minulém týdnu zástupci obou společností poté, co LAMA energy vyhrála tendr na dodávky energií.

Pavel Stuchlík pro týdeník Ekonom: V Kanadě se musíte umět domluvit s Indiány

17. 10. 2014Pavel Stuchlík pro týdeník Ekonom: V Kanadě se musíte umět domluvit s Indiány

Základem úspěchu je najít správné lidi a dobře je motivovat. Proto jsou hlavní manažeři často spoluvlastníky jednotlivých firem skupiny Lama. To platí v Česku i v Kanadě. "Budujeme mezinárodní skupinu, která není závislá na jedné zemi nebo jedné oblasti podnikání," říká spoluvlastník a jednatel mateřské společnosti Lama Energy Group Pavel Stuchlík. 

LAMA energy se stala dodavatelem plynu pro hlavní město Praha

19. 09. 2014LAMA energy se stala dodavatelem plynu pro hlavní město Praha

Společnost LAMA energy, člen LAMA ENERGY GROUP, dodává v letošním roce plyn do budov hlavního města Prahy. Mezi objekty, do kterých LAMA ENERGY GROUP dodává plyn, patří sídlo magistrátu nebo technické zázemí Pražského orloje na Staroměstském náměstí.

LAMA ENERGY GROUP zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2013

17. 09. 2014LAMA ENERGY GROUP zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2013

Skupina LAMA, holding působící v České republice jako producent a dodavatel energií nebo také jako virtuální operátor pod značkou LAMA mobile, zveřejnila výsledky svého podnikání za rok 2013 v České republice, na Slovensku, Mongolsku a klíčové destinaci - Kanadě. Obrat dceřiné společnosti LAMA energy, která prodává plyn a elektřinu na českém trhu, dosahuje 5 miliard korun. EBITDA byl za loňský rok 610 milionů korun. Díky akvizicím v minulých letech a projektu těžby ropy v kanadské provincii Alberta očekává LAMA ENERGY GROUP v příštím roce výnosy ve výši 35,5 miliardy korun.

LAMA energy se stala dodavatelem plynu do MVV Energie CZ

27. 08. 2014LAMA energy se stala dodavatelem plynu do MVV Energie CZ

Společnost LAMA energy, člen LAMA ENERGY GROUP, dodává v letošním roce plyn do MVV Energie CZ. Tato dynamicky se rozvíjející energetická skupina působí v severních Čechách, na Moravě a v kraji Vysočina a je součástí koncernu MVV Energie se sídlem v Německu.

Marek Fabian: Regulace poplatků za roaming byla potřebná

20. 08. 2014Marek Fabian: Regulace poplatků za roaming byla potřebná

Deník E15 - Český trh virtuálních operátorů čeká po utěšeném bobtnání z hlediska počtu firem konsolidace. „Malé virtuály pohltí ti větší z řad konkurence. A ti větší virtuálové se svým portfoliem služeb více přiblíží národním operátorům,“ předpovídá generální ředitel Lama mobile Marek Fabian. Podle něj jako první půjdou z kola ven virtuální operátoři čtvrtého řádu, kteří jen přeprodávali tarify jiných virtuálních operátorů.

LAMA mobile spouští nový web

29. 07. 2014LAMA mobile spouští nový web

Jeden z nejrychleji rostoucích virtuálních operátorů, LAMA mobile, spouští novou verzi svých webových stránek. Zákazníci si na něm budou moci jednoduše spočítat, který tarif je pro ně nejvýhodnější, nebo se zde můžou dozvědět o novinkách ze světa telekomunikací. Nejvýraznější změnou bude hlavně grafická podoba stránek.

MobilMania.cz: LAMA mobile nabízí nový tarif pro malé a střední firmy

23. 07. 2014MobilMania.cz: LAMA mobile nabízí nový tarif pro malé a střední firmy

Virtuální operátor Lama mobile zavádí od 25. července nový tarif určený pro malé a střední podniky. Tarif s názvem Lamí firma umožňuje neomezené volání mezi pěti až deseti SIM kartami v rámci firmy. Jedna SIM karta přitom vyjde na 89 Kč měsíčně. Minuta volání mimo firemní skupinu se účtuje za 1,50 Kč sekundovou tarifikací 1 + 1. Jedna odeslaná SMS (i v rámci firmy) stojí 1,50 Kč, MMS přijde na 5 Kč.

Bundling LAMA energy a LAMA mobile se daří

11. 07. 2014Bundling LAMA energy a LAMA mobile se daří

Podíl zákazníků mobilního virtuálního operátora LAMA mobile, kteří zároveň využívají služby dodávky plynu a elektřiny od sesterské firmy LAMA energy, dosáhl řádově 10 procent. Zákazníci tak využívají výhodu, že kromě nejlevnějších tarifů u obou služeb získávají poukázky v hodnotě až 2000 Kč.

Projekt Kompas od SOS dětských vesniček pomohl již 98 dětem na Přerovsku

07. 07. 2014Projekt Kompas od SOS dětských vesniček pomohl již 98 dětem na Přerovsku

Sdružení SOS dětských vesniček, nestátní nezisková organizace, která pomáhá ohroženým rodinám v péči o své děti a poskytuje kvalitní alternativní péči dětem, jež nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině, hlásí úspěšné spuštění projektu Kompas v Přerově. Projekt Kompas je zaměřen na preventivní péči o sociálně slabé rodiny s účelem, aby děti mohly s rodiči zůstat a nemusely se natrvalo stěhovat do SOS dětských vesniček či jiných zařízení náhradní péče. Finančně projekt podpořil energetický holding LAMA ENERGY GROUP. 

Teplárně Otrokovice se pod novým českým vlastníkem daří

18. 06. 2014Teplárně Otrokovice se pod novým českým vlastníkem daří

Po mnohaletém působení majoritního vlastníka ze zahraničí se stala Teplárna Otrokovice součástí českého holdingu LAMA ENERGY GROUP. Pod novým českým vlastníkem se letos realizují investice do teplárny v desítkách miliónů Kč a jsou připojováni noví zákazníci; vedle toho teplárna úzce spolupracuje s městy Zlín, Otrokovice a Napajedla a podporuje neziskový sektor v regionu.

Sbírka pro SOS vesničku Karlovy Vary

06. 06. 2014Sbírka pro SOS vesničku Karlovy Vary

LAMA ENERGY GROUP vyhlašuje sbírku pro děti z SOS vesničky v Karlových Varech na vybavení domu Sluníčko II.

MobilMania.cz: LAMA mobile nově nabízí dotované telefony

02. 05. 2014MobilMania.cz: LAMA mobile nově nabízí dotované telefony

Vrací se doba dotovaných telefonů. Důkazem je i krok operátora LAMA mobile, který ve spolupráci se svými prodejními partnery Planeo elektro a Comfor nyní nabízí dotované telefony. Jedná se o klasické taháky z kategorie smart phone: Samsung Galaxy SIII a Samsung Galaxy SIII mini.

Mírná zima znamená o desítky procent nižší tržby pro dodavatele plynu

11. 04. 2014Mírná zima znamená o desítky procent nižší tržby pro dodavatele plynu

S nejmenšími škodami z mírné zimy vyšli malí dodavatelé. Mráz nevítají jen lyžaři, ale i dodavatelé energií. Mírná zima znamená menší dodávky plynu i jiných komodit pro výrobu tepla.  Topná sezóna 2013/2014 byla pro dodavatele drastická. U většiny dodavatelů se dá očekávat propad objemu dodávek minimálně o čtvrtinu a na to navázaný propad tržeb o desítky procent.

Již 100 let se v České republice těží ropa a zemní plyn

01. 04. 2014Již 100 let se v České republice těží ropa a zemní plyn

V roce 1914 se na území tehdejšího Rakouska-Uherska, konkrétně ve vídeňské pánvi, začala těžit ropa a zemní plyn. Strategicky důležitý vrt Trouzl - Rapid ve Gbelích (dnes ve Slovenské republice) sloužil jako nejdůležitější zdroj komodit v celém Uhersku. Po sto letech je pokračovatelem tradice těžby ropy a zemního plynu i severomoravská společnost LAMA GAS&OIL

ČRo 1: Břeclav se nemusí bát výpadku dodávek plynu ze zahraničí. Má přístup k nedaleké těžbě LAMA Gas & Oil

17. 03. 2014ČRo 1: Břeclav se nemusí bát výpadku dodávek plynu ze zahraničí. Má přístup k nedaleké těžbě LAMA Gas & Oil

V souvislosti s ukrajinskou krizí se mluví o možném výpadku zahraničních dodávek plynu do naší republiky. Domácí zdroje pokryjí méně než 5 procent spotřeby a jsme tak odkázáni na dovoz ze zahraničí. V Břeclavi se ale těchto katastrofických scénářů zřejmě bát nemusí, přímé napojení na vlastní ložiska by mělo obyvatelům zajistit trvalý přísun zemního plynu.

Deník.cz: Zavřené kohoutky s plynem? Břeclavsko by si vystačilo

11. 03. 2014Deník.cz: Zavřené kohoutky s plynem? Břeclavsko by si vystačilo

V případě katastrofického výpadku dodávek zahraničního plynu by bylo Břeclavsko díky těžbě v regionu soběstačné. Teoreticky.

Pavel Stuchlík protagonistou dne deníku E15

07. 03. 2014Pavel Stuchlík protagonistou dne deníku E15

Protagonistou dne v deníku E15 se stal společně s ministrem obrany Stropnickým a generálním ředitelem Českých drah, prokurista skupiny LAMA pan Ing. Pavel Stuchlík. "LAMA ENERGY GROUP loni zvýšila tržby proti předcházejícímu roku více než trojnásobně. I zisk byl téměř dvojnásobný, i když firma čekala ještě více. Vskutku raketový růst."

E15: LAMA ENERGY GROUP zdvojnásobila zisky

07. 03. 2014E15: LAMA ENERGY GROUP zdvojnásobila zisky

Česká energetická společnost Lama Energy Group loni zvýšila tržby více než trojnásobně ve srovnání s rokem 2012. Obrat skupiny se vyšplhal ze 4,7 na 15,9 miliardy korun při provozním zisku EBITDA 599 milionů korun. Loňský plán tržeb firma překročila více než dvakrát. Naopak se nepotvrdilo očekávání zisku, který měl být o 100 milionů korun vyšší. Přesto je zisk téměř dvakrát vyšší než v roce 2012.

Jak si vybrat vhodného dodavatele energií?

24. 02. 2014Jak si vybrat vhodného dodavatele energií?

S příchodem zimních dnů se zvýšily dodávky tepelné energie do českých domácností. Odběratelé energií by se měli zajímat o to, jakého dodavatele energií zvolili. Následkem nezájmu může být odstřižení od životodárného zdroje tepla, nebo platba horentních sum v zúčtovacím období. Jak si ale správně vybrat mezi širokou nabídkou na trhu společností dodávajících plyn a elektřinu do domácností?

LAMA ENERGY GROUP zveřejnila předběžné hospodářské výsledky za rok 2013

24. 02. 2014LAMA ENERGY GROUP zveřejnila předběžné hospodářské výsledky za rok 2013

Skupina LAMA, holding působící v České republice jako producent a dodavatel energií, nebo nově také jako virtuální operátor pod značkou LAMA MOBILE, zveřejnila výsledky svého podnikání za loňský rok v České republice i na Slovensku. Obrat jen jedné dceřiné společnosti LAMA energy sahá k 5 miliardám korun. EBIDTA se bude pohybovat okolo 600 milionů korun. V loňském roce to bylo přitom 371 milionů korun. Skupina se také zabývá těžbou plynu u Břeclavi, či těžbou ropy v kanadské provincii Severní Alberta.

E15: LAMA ENERGY GROUP se připravuje na ropný skok

29. 01. 2014E15: LAMA ENERGY GROUP se připravuje na ropný skok

Z ropného trpaslíka se může česká společnost Lama Energy Group stát už příští rok obrem. Loni vytěžila na jižní Moravě 3340 tun ropy a 46,3 milionu metrů krychlových zemního plynu. Už příští rok ale plánuje rozjet těžbu v ložisku v kanadské provincii Alberta, kde má podíl v desítkách procent ve společnosti Petrolama.

V Charvátské Nové Vsi na Břeclavsku těží ropu i zemní plyn. Vrty jedou 24 hodin denně

15. 01. 2014V Charvátské Nové Vsi na Břeclavsku těží ropu i zemní plyn. Vrty jedou 24 hodin denně

Je tomu už 100 let, co se na území tehdejšího Československa začala těžit ropa. Na jihu Moravy se dodnes nacházejí významná ložiska, která mají stále co nabídnout. Na návštěvu vrtu LAMA gas & oil zavítala redaktorka Českého rozlasu Radiožurnálu Štěpánka Kadlečková.

Skupina LAMA těží úspěšně ropu v České republice i v zahraničí

19. 12. 2013Skupina LAMA těží úspěšně ropu v České republice i v zahraničí

Společnost LAMA GAS & OIL (dříve Česká naftařská společnost – ČNS), která je součástí LAMA ENERGY GROUP, provedla v nedávné době již svůj 15. vrt za účelem těžby zemního plynu a ropy. Celkově v současnosti těží z 15 vrtů na pěti těžebních střediscích v okolí Břeclavi. Vedle toho svým unikátním know-how pomáhá sesterské společnosti Petrolama při otevírání nového ložiska v Kanadě, které má kapacitu v rozsahu tříleté roční spotřeby celé České republiky.

Český geolog předává Kanaďanům zkušenosti s těžbou v ČR

19. 12. 2013Český geolog předává Kanaďanům zkušenosti s těžbou v ČR

Skupina LAMA díky své nové akvizici v Kanadě hodlá těžit ropu prostřednictvím své dceřiné společnost Petrolama. LAMA provedla výzkum geologické stavby v oblasti severní Alberty, kde hodlá těžit. Přípravy těžby v krátkém rozhovoru popsal geolog Michal Hrdlička ze sesterské společnosti LAMA GAS & OIL, která poskytuje v Kanadě své know-how a zkušenosti z těžby v České republice.

Pavel Stuchlík: Na trhu s energiemi už výší úspor neohromíte

11. 12. 2013Pavel Stuchlík: Na trhu s energiemi už výší úspor neohromíte

Společnost LAMA ENERGY GROUP se připravuje na vstup na trh mobilních služeb, které bude moci nabízet spolu s elektřinou a plynem. V Kanadě se chystá rozjet s tamními partnery těžbu ropy. "Byznys v Kanadě by mohl převýšit hodnotu všech aktivit, které máme v Česku," říká jednatel LAMA ENERGY GROUP Pavel Stuchlík. 

LAMA energy nadělila Mikuláše dětem z SOS vesniček

11. 12. 2013LAMA energy nadělila Mikuláše dětem z SOS vesniček

Společnost LAMA energy, hrdý sponzor SOS dětských vesniček, nadělila u příležitosti dne Mikuláše, anděla a čerta, sladkosti dětem ve vesničce v Karlových Varech

Děti z SOS vesničky se přijely podívat, jak se teží u Břeclavi ropa

20. 11. 2013Děti z SOS vesničky se přijely podívat, jak se teží u Břeclavi ropa

Břeclav – Do těžebního střediska v městské části Charvátská Nová Ves dorazilo v neděli dvanáct dětí z SOS dětské vesničky Medlánky. Sváteční den využily k exkurzi. Břeclavan Radim Slavka jim představil tamní areál i velín. 

LAMA MOBILE přináší volání od 1 Kč za minutu a flat tarif za 599 Kč bez závazku

20. 11. 2013LAMA MOBILE přináší volání od 1 Kč za minutu a flat tarif za 599 Kč bez závazku

Čím více voláte, tím méně platíte. Na tomto principu je postavena nabídka virtuálního operátora LAMA MOBILE, který své služby začal poskytovat 18. 11. 2013. Nabízí levné volání bez závazků, férové podmínky a sekundovou tarifikaci už od první vteřiny. Nabídka zahrnuje čtyři základní tarify a speciální tarif pro zákazníky, kterým již LAMA dodává plyn nebo elektřinu. LAMA MOBILE je součástí holdingu LAMA ENERGY GROUP. 

Energetický poradce Pavel Příhoda a provozní koordinátorka Eva Zelenková

17. 10. 2013Energetický specialista poradil SOS Vesničce Karlovy Vary

Sdružení SOS Dětské vesničky, jejímž sponzorem je od letošního léta skupina LAMA ENERGY GROUP, přivítalo v jednom ze svých zařízení v Karlových Varech energetického poradce skupiny LAMA. Inženýr Pavel Příhoda poradil provozní koordinátorce paní Evě Zelenkové, kde může vesnička ušetřit na energiích.

Děti z Chvalčovské SOS vesničky dostaly dárky

14. 10. 2013Děti z Chvalčovské SOS vesničky dostaly dárky

Chvalčov - SOS vesnička ve Chvalčově se od pátku těší z dárků od společnosti Lama energy group. Zástupci firmy předali oblečení, sportovní a výtvarné potřeby a hračky. Včerejšího předání se zúčastnila také iniciátorka sbírky Kateřina Hříbková.

SOS Dětské vesničky na návštěvě v LAMA energy

29. 08. 2013SOS Dětské vesničky na návštěvě v LAMA energy

Sdružení SOS Dětské vesničky, jejímž sponzorem je od letošního léta společnost LAMA ENERGY GROUP, bylo na inspekci u svého patrona v Hradci nad Moravicí. Děti z dětských vesniček v rámci setkání s představiteli společnosti besedovaly o budoucnosti energií a navštívily místní zámek.

SOS dětské vesničky díky LAMA energy ušetří stovky tisíc korun na plynu a elektřině

26. 08. 2013SOS dětské vesničky díky LAMA energy ušetří stovky tisíc korun na plynu a elektřině

Nezisková organizace SOS dětské vesničky se v červenci 2013 stala odběratelem plynu a elektřiny od společnosti LAMA energy.

LAMA energy zlevní před topnou sezónou

13. 08. 2013LAMA energy zlevní před topnou sezónou

LAMA energy, dodavatel elektřiny a plynu pro více než 50.000 odběrných míst, připravuje nové slevy pro zákazníky v kategorii domácností. Plyn zlevní nejpozději od 1. listopadu 2013, zlevnění elektřiny přijde s odstupem dvou měsíců pravděpodobně od 1. ledna 2014

Teplárna Otrokovice má nového majitele, je jím LAMA Energy Group

17. 07. 2013Teplárna Otrokovice má nového majitele, je jím LAMA Energy Group

Teplárna Otrokovice, která dodává teplo pro celé město i část Zlína, mění majitele. 
Dosavadního vlastníka teplárny firmu Marritima Energy totiž získala společnost Lama Energy Group podnikatele Petra Lamicha, někdejšího spolumajitele Baníku Ostrava. Transakci posvětil antimonopolní úřad. 

ČT 24: Nová technologie pomůže obnovit ropné vrty na Břeclavsku

05. 02. 2013ČT 24: Nová technologie pomůže obnovit ropné vrty na Břeclavsku

Charvátská Nová Ves - Pomocí unikátní technologie oživují těžaři vrt ropy na Břeclavsku, díky čemuž nemusí toto nedotěžené ložisko předčasně opouštět. Navíc tím ušetří desítky milionů korun za stavbu vrtu nového. Kromě ropy a plynu tam našli také miliony let starou mořskou vodu.

Vítěz soutěže si odváží vůz Škoda do Dolního Benešova

31. 01. 2013Vítěz soutěže si odváží vůz Škoda do Dolního Benešova

Vítězem soutěže spotřebitelů se stal pan Hubert Klanica z Dolního Benešova. Výherce tak získává do svého vlastnictví vůz Škoda Citigo od LAMA energy. Auto mu osobně předal prokurista společnosti, Ing. Pavel Stuchlík. Pan Klanica se trefil v tipovací soutěži nejblíže. Na otázku, kolik KWh spotřebují odběratelé LAMA energy během 24.12. měl nejpřesnější výsledek spolu se 4 dalšími soutěžícími.

LAMA ENERGY získala tendr na dodávky svazu bytových družstev

10. 08. 2012LAMA ENERGY získala tendr na dodávky svazu bytových družstev

Energetická skupina LAMA ENERGY by mohla v budoucnu dodávat elektřinu a plyn do desítek až stovek tisíc bytů v České republice. Uspěla v tendru Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) na dodávky energií. Pro agenturu ČTK to sdělil mluvčí LAMA ENERGY Andrej Čírtek.

Těžba plynu v České republice

24. 02. 2012Těžba plynu v České republice

Česká naftařská společnost, která je součástí skupiny LAMA energy a.s., je jednou ze tří společností v ČR, které provádí vyhledávání, průzkum a těžbu ropy a zemního plynu na území ČR v oblasti Břeclavska. I vlastní těžbou může LAMA energy a.s. pro své zákazníky zajistit stabilní ceny plynu.

LAMA ENERGY zlevnila i na Slovensku

01. 12. 2011LAMA ENERGY zlevnila i na Slovensku

LAMA energy, a.s. která prodává zemní plyn na Slovensku pod značkou lacnyplyn.eu, připravila od 1. prosince 2011 pro své zákazníky zlevnění komodity až o 20 % v porovnaní s dominantním dodavatelem  Slovenským plynárenským průmyslem,a.s.

Zemní plyn je využíván jako zdroj energie

10. 10. 2011Zemní plyn je využíván jako zdroj energie

Zemní plyn je nepostradatelným zdrojem energie pro více pro 2,5 milionů odběratelů v ČR. Většina českých dodavatelů nakupuje plyn u zahraničních producentů a dálkově jej přepravuje. Jediný dodavatel plynu v ČR, který těží plyn z vlastních ložisek, je společnost LAMA energy a.s. Tím zčásti eliminuje nejnáročnější článek řetězce cesty zemního plynu od ložiska k zákazníkovi a může být tak mimo jiné i pružnější v cenové nabídce.

Levnyplyn.cz je schopen zajistit zákazníky z vlastních zdrojů

29. 08. 2011Levnyplyn.cz je schopen zajistit zákazníky z vlastních zdrojů

Česká naftařská společnost, která je součástí skupiny LAMA, těží plyn z vlastních zdrojů. Pro  zákazníky to mimo jiné znamená, že může nezávisle stanovit výhodnou cenu. LAMA ročně dodá cca 50 milionů kubíků plynu ze svých zdrojů.