LAMA mobile mezi nejlepšími operátory podle dTestu

20. 04. 2016
LAMA mobile mezi nejlepšími operátory podle dTestu

Magazín dTest v nedávném vydání ocenil tarif Chytrá lama v kombinaci s balíčky 50 SMS a 150 MB dat, když jej zařadil na druhé místo v žebříčku výhodnosti tarifů pro středně volající zákazníky.

Virtuální operátor LAMA mobile dosáhl slušného hodnocení i v segmentu „více volajících“ zákazníků, kde se tentýž tarif (s balíčky 50 SMS a 500 MB dat) umístil na 6. místě. Průzkum dTestu potvrdil, že s výjimkou segmentu neomezených tarifů pro často volající zákazníky jsou virtuální operátoři často schopni lidem nabídnout mnohem výhodnější podmínky, než trojka telekomunikačních Goliášů.

Pokud se obáváte přechodu k jinému operátorovi z důvodu nepřehlednosti rychle se měnících tarifů, je to zřejmě zbytečné. Časopis dTest konstatuje, že období hektických změn na poli mobilního volání je zřejmě u konce a tarify se nějakou dobu měnit nebudou. A je načase, protože český trh s mobilním voláním prošel třemi vlnami cenových revolucí a ostrého konkurenčního boje.

Nejzuřivější byl boj velkých operátorů v segmentu neomezených tarifů v roce 2013, který však byl spíš marketingovým počinem než čímkoli jiným; po mediální masáži zákazníci často zjistili, že si pořídili neomezený tarif, který je sice mnohem levnější než dříve, ale vzhledem k jejich potřebám stále dost drahý. V druhé vlně došlo k podstatnému navyšování datových tarifů a tu třetí předznamenal příchod virtuálních operátorů, tedy poskytovatelů mobilních služeb bez vlastní infrastruktury.

Právě ti vzhledem ke svému množství a orientaci na rozdílné cílové skupiny dokázali mobilní trh zatraktivnit pestrou nabídkou služeb především pro zákazníky, kteří mobilní služby využívají méně a nabídky velkých operátorů jsou pro ně většinou příliš drahé.