Sponzoring

SOS dětské vesničky

Nezisková organizace SOS dětské vesničky je od července 2013 sponzorována LAMA ENERGY GROUP. Kromě sponzoringu se LAMA energy stala dodavatelem plynu a elektřiny pro sdružení. Díky změně dodavatele a podpoře od LAMA energy ušetřily SOS vesničky za topnou sezonu přes 360 000 korun, které v roce 2014 vynaložily na pokrytí nákladů služby pro rodiny po dobu pěti měsíců.

SOS dětské vesničky dlouhodobě provozují síť zařízení, kde mohou žít pěstouni společně s dětmi, které jim jsou svěřeny do pěstounské péče. Tyto děti tak získávají šanci prožít dětství v náhradní rodině místo dětského domova. V roce 2013 a 2014 otevřelo Sdružení SOS dětských vesniček i nové programy a služby. Jedná se zejména o středisko SOS Sluníčko, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. 

„Jsme rádi, že dokážeme SOS dětským vesničkám ušetřit několik set tisíc korun na složenkách za plyn a elektřinu."  

Pavel Stuchlík, prokurista společnosti LAMA energy

Pražská šachová společnost

LAMA ENERGY GROUP je hrdým partnerem projektu Šachový vlak a již několik let také podporuje šachový turnaj Sneženky a Machři.I díky podpoře LAMA ENERGY GROUP se studenti Dvořákova gymnázia v Kralupech nad Vltavou účastní šachových klání. Gymnázium je též podporováno v rámci různých společenských akcí. 

HC Trutnov

HC Trutnov je hokejový klub hrající krajskou ligu mužů a je tradičně učastníkem finálové části soutěže. Klub, založený v roce 1945, má za sebou působení v II.NHL, třetí nejvyšší lize v ČR. PRO Hockey Arena je domovem nejen trutnovských hokejistů, ale také mládežnického celku HC Krkonoše.

HK Krnov

Sponzoring chodu hokejového klubu hrající krajskou ligu mužů v Moravskoslezském kraji.
Sponzoring mládežnických družstev a "A" mužstva.

TJ Hradec nad Moravicí

Fotbalový klub hrající krajský přebor Moravskoslezského kraje.
Nákup vybavení, příspěvky na provoz, odměny mládežnických trenérů, správa areálu.

Projekt Kola pro Afriku

Charitativní projekt na podporu mobility na africkém kontinentu, konkrétně v Gambii. LAMA ENERGY převzala záštitu nad tímto projektem a sama se zařadila mezi dárce.

Jak fungují Kola pro Afriku?

  • sběr opotřebovaných jízdních kol od dárců z české veřejnosti;

  • sběr nových nebo nepotřebných, ale funkčních náhradních dílů a kolařského nářadí;

  • spolupráce s anglickou organizací Jole Rider na výukovém programu pro místní servisní techniky v africké zemi (zajištění udržitelnosti poskytnuté pomoci);

  • provozování charitativních obchodů v ČR přinášející svobodné finance, zejména pro transport darovaných kol do africké země, do škol, které kola přerozdělují dětem, dle dohodnutých kritérií.