Představení

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den.

Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Jsme soukromá investiční skupina se sídlem v České republice

LAMA ENERGY GROUP je druhým největším českým těžařem ropy a zemního plynu. Provozuje několik tepláren a patří mezi významné prodejce elektřiny a zemního plynu koncovým zákazníkům. Je také předním českým poskytovatelem placené televize s řadou atraktivních sportovních programů.

Vytvořili jsme více než 700 pracovních pozic

LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Největšími zaměstnavateli jsou teplárny, které skupina provozuje v České republice. Ve skupině se uplatňují nejrůznější profese od pracovníků call center až po geology. Zaměstnancům vytváříme příjemné a motivující pracovní prostředí, které přispívá ke stabilitě našeho týmu.

Působíme ve střední Evropě, Severní Americe, ale i v Asii

Historicky působíme především ve střední Evropě a expandujeme do Severní Ameriky. Od roku 2013 se rychle rozvíjí podnikání skupiny v regionu Severní Ameriky prostřednictvím společností PETROLAMA NAMUR OIL SANDS EXPLORATION a WILDLAMAS. Od roku 2019 působíme aktivně prostřednictvím LAMA INVESTMENTS MONGOLIA i v Mongolsku.

Výnosy za rok 2021 dosáhly téměř 6,5 miliard Kč

Konsolidované výnosy naší skupiny v roce 2021 dosáhly 6,5 miliardy Kč. Konsolidovaná čistá aktiva skupiny za rok 2021 činila 6 miliard Kč.

Vize skupiny

Chceme poskytovat takové produkty a služby, které plně uspokojí naše zákazníky a budou pro ně tou nejvýhodnější volbou.
Zakládáme si na korektnosti a spolehlivosti. Nabízíme i hledáme dlouhodobá partnerství.

Historie skupiny

Historie LAMA ENERGY GROUP se začala psát v roce 1991, kdy její zakladatel a majoritní vlastník Petr Lamich začal obchodovat s energetickými komoditami. Těžištěm jeho podnikání byl od počátku středoevropský region a hlavní aktivitou obchod s těžkým topným olejem. S růstem podnikání a dobrého jména firmy se portfolio rozšířilo na obchod s ropou, ropnými deriváty, uhlím, uhelnými deriváty, zemním plynem, šrotem a nemovitostmi.

V roce 2002 Petr Lamich majetkově vstoupil do firmy LAMA GAS & OIL (dříve Česká naftařská společnost) zaměřené na těžbu ropy a plynu v ČR.

V roce 2006 skupina zahájila vlastní komerční těžbu ropy a zemního plynu na ložiscích v ČR. O rok později se prostřednictvím nově založené společnosti LAMA energy stala dodavatelem elektřiny a zemního plynu pro velkoodběratele i domácnosti.

V roce 2013 byla ve spolupráci s kanadskými experty založena společnost PETROLAMA NAMUR OIL SANDS EXPLORATION, která se soustředí na přípravu těžby ropy v provincii Alberta, Kanada. V roce 2016 doplnilo severoamerické aktivity založení společnosti WILDLAMAS zabývající se výstavbou ropného terminálu Wildhorse ve státě Oklahoma, USA.

V roce 2013 akvizicí Teplárny Kyjov rozšířila skupina svoje aktivity o teplárenství. V roce 2015 do portfolia přidala Energo Český Krumlov. Tepelnou energií tak vytápí firmy a domácnosti v Kyjově a Českém Krumlově.

Skupina podniká též v oblasti nových médií a telekomunikací. V roce 2013 uvedla na trh značku LAMA mobile, pod kterou nabízí služby virtuálního mobilního operátora. V roce 2015 pak do skupiny získala provozovatele placené televize DIGI TV (od roku 2020 Telly).

V roce 2018 vstoupila LAMA ENERGY GROUP akvizicí DFK Cab do průmyslové výroby polykarbonátových kabin vysokozdvižných vozíků a terénních čtyřkolek.

Koncem roku 2019 skupina začala poskytovat energeticky úsporná řešení pod značkou LAMA solar a LAMA lightings, jež se specializují hlavně na úsporu energie, provozních nákladů, a snižování CO2. Staví vlastní zdroje elektrické energie zákazníkům na míru a řeší problematiku osvětlení od koncepce, projektu, až po realizaci.

Dosud nejnovější zahraniční aktivitou je otevření kanceláře v Mongolsku a zahájení geologických průzkumů ložisek barevných a vzácných kovů v roce 2019.

  • 1991 Petr Lamich - začátek podnikání
  • 2002 LAMA GAS & OIL
  • 2007 LAMA energy
  • 2011 LAMA ENERGY GROUP
  • 2013 PETROLAMA NAMUR OIL SANDS EXPLORATION
  • 2013 Teplárna Kyjov

Obchodní struktura holdingu

Energetika a teplárenství
LAMA energy, Teplárna Kyjov, Energo Český Krumlov

Těžba ropy a plynu
LAMA GAS & OIL, PETROLAMA NAMUR OIL SANDS EXPLORATION

Telekomunikace a nová média
Telly, LAMA mobile, LIVE Telecom,

Geologický průzkum
LAMA GAS & OIL, LAMA INVESTMENTS MONGOLIA

Obchod s energiemi
LAMA TRADE, LAMA – Petr Lamich, WILDLAMAS.

Průmyslová výroba
DFK Cab

Energeticky úsporná řešení
LAMA solar, LAMA lighting, LAMA service, LAMA home

Charitativní počiny

1 / 3

Projekt SOS dětské vesničky

Již od roku 2013 odebírá nezisková organizace SOS dětské vesničky plyn a elektřinu od společnosti LAMA energy.

Díky této spolupráci ušetří SOS dětské vesničky ročně sta tisíce korun, které mohou vynaložit na pokrytí nákladů služeb pro rodiny po dobu několika měsíců.

Mimo dodávky plynu a elektřiny podporuje LAMA energy dětské vesničky i jinak. A to jak formou finanční (sponzorské dary), tak i hmotnou (dárky pro děti z vesniček).

Projekt Kola pro Afriku

LAMA energy převzala záštitu nad projektem na podporu mobility na africkém kontinentu, konkrétně v Gambii, a sama se zařadila mezi dárce.

Projekt Kola pro Afriku zajišťuje sběr opotřebovaných jízdních kol a nových nebo nepotřebných, ale funkčních náhradních dílů, od dárců z české veřejnosti a zprostředkovává jejich transport do africké země. Tam je dle dohodnutých kritérií přerozdělují dětem do škol.

Podporujeme lokální sportovní kluby

Naše skupina podporuje lokální hokejové a fotbalové kluby.

○ HK Krnov - Hokejový klub hrající krajskou ligu mužů v Moravskoslezském kraji.
○ HC Trutnov - Hokejový klub hrající II. ligu mužů ve skupině Sever.
○ TJ Hradec nad Moravicí - Fotbalový klub hrající krajský přebor Moravskoslezského kraje.